„Przez pryzmat historii do dzisiejszych czasów” - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

„Przez pryzmat historii do dzisiejszych czasów”

W 2019 roku obchodzimy 100 rocznicę powołania Policji Państwowej. To dla nas czas refleksji nad formacją oraz moment na sięgnięcie do jej korzeni. Z tej okazji w kościańskiej komendzie odbyła się debata społeczna. Została również otwarta wystawa poświęcona naszej formacji z okresu 20-lecia międzywojennego.

Podczas tych przedsięwzięć gościliśmy młodzież ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu kościańskiego. Byli to uczniowie zainteresowani wstąpieniem w szeregi Policji.

Pierwszym prelegentem był współorganizator- Dariusz Kram, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Kościanie, który przybliżył „młodym” historię wielkopolskiej oraz kościańskiej Policji. Następnie głos zabrał insp. Andrzej Zakrzewski- Komendant Powiatowy Policji w Kościanie, który przedstawił funkcjonowanie formacji w obecnej rzeczywistości. Poruszono także kwestie kryteriów wstąpienia w nasze szeregi.

Nie zabrakło także pytań, które dotyczyły służby, przebiegu kariery zawodowej oraz możliwości rozwoju zawodowego. Młodzi kierowcy poruszyli także kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Po wspólnym debatowaniu goście mogli obejrzeć wystawę przygotowaną przez kościańskich policjantów we współpracy z Dyrektorem Muzeum Regionalnego w Kościanie oraz Kustoszem Muzeum Ziemi Grodziskiej w Grodzisku Wielkopolskim. Zainteresowani mogli przyjrzeć się fotokopiom dokumentów z okresu 20-lecia międzywojennego, fotografiom sytuacyjnym oraz sylwetkom ówczesnych policjantów. Przygotowano także wystawę mundurów w przekroju od lat 20-stych XX wieku do dnia dzisiejszego.

W związku z czynną wystawą zachęcamy do wzięcia udziału w przygotowanych lekcjach historii poświęconych naszej formacji. Zapraszamy zainteresowane grupy. Zajęcia odbędą się po uprzednim ustaleniu terminu, tel. kontaktowy 655116238.

 

  • Na zdjęciu uczestnicy debaty społecznej w KPP w Kościanie.
  • Na zdjęciu uczestnicy debaty społecznej w KPP w Kościanie.
  • Uczestnicy podczas oglądania wystawy z okresu 20-lecia międzywojennego poświęconej formacji policji.
  • Uczestnicy debaty społecznej KPP w Kościanie.
  • Uczestnicy debaty społecznej w czasie wykładu Dyrektora Muzeum Regionalnego w Kościanie.