Oblicza Handlu Ludźmi – wystawa i spotkanie w PCPR - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Oblicza Handlu Ludźmi – wystawa i spotkanie w PCPR

Data publikacji 03.09.2019

W holu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie na ul.Gostyńskiej 38 można obejrzeć wystawę zatytułowaną „ Oblicza Handlu Ludźmi”. Wystawa złożona jest z sześciu połączonych plansz zawierających prawdziwe historie współczesnego handlu ludźmi oraz informacje dla osób pokrzywdzonych, poszukujących pomocy. Teksty przetłumaczone są również na język angielski i rosyjski.

Wystawa przyjechała do nas z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, dzięki uprzejmości Wydziału Polityki Społecznej. Uświadamia nam jak łatwo można stać się ofiarą handlarzy ludźmi, którzy działają w sposób zorganizowany i bezwzględny. Niestety bardzo często dotyka to ludzi, którzy wyjeżdżają do pracy poza granice kraju, aby poprawić swój byt.

W dniu 11 września 2019r. w godzinach od 13.00 do 15.00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie dyżur będą pełnili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, którzy zawodowo zajmują się tymi zagadnieniami. Zapraszamy na spotkanie osoby zainteresowane, które np. planują w przyszłości wyjazd do pracy poza granicami kraju i mają pewne wątpliwości. Będą mogły uzyskać cenne informacje.

Wystawę można oglądać codziennie w godzinach pracy urzędu do końca września.

 

zródło: pcprkoscian.pl

  • Zdjęcie przedstawia tablice, które są wystawione w holu budynku PCPR w Kościanie.