Podsumowanie świątecznego weekendu - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Podsumowanie świątecznego weekendu

Data publikacji 27.12.2017

Dobiegł końca ostatni świąteczny weekend 2017r. Od piątku do dzisiejszego poranka policjanci przeprowadzili blisko pięćdziesiąt interwencji. Odnotowaliśmy również kilka zdarzeń na drogach powiatu w których ucierpiały osoby podróżujące pojazdami.

Do najbardziej poważnego zdarzenia doszło w wigilijne popołudnie. Na drodze prowadzącej z Jerki do Śremu, kierująca Audi 80, 23-letnia mieszkanka powiatu śremskiego straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Kierująca Audi została przetransportowana do szpitala w Lesznie.

W sobotę rano w Piechaninie spacerująca osoba ujawniła pocisk artyleryjski z czasów drugiej wojny światowej. Na miejsce wezwano patrol saperski z jednostki wojskowej z Poznania, który zabezpieczył i zabrał pocisk z miejsca w którym leżał kilkadziesiąt lat. Znalezisko nie zagrażało budynkom mieszkalnym.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz obsłużyli osiem kolizji drogowych.

Część mieszkańców cieszy się nadal przedłużonym weekendem. Życzymy im miłego wypoczynku, a pracującym wytrwałości. Apelujemy o rozwagę podczas świętowania nadchodzącego Sylwestra, a kierowców prosimy o ostrożność za kierownicą.