Światowy dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych. - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Światowy dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych.

Data publikacji 17.11.2017

Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu do mieszkańców województwa wielkopolskiego.

Szanowni mieszkańcy Wielkopolski!                                                   

Każdego roku na drogach naszego kraju ma miejsce kilkadziesiąt tysięcy wypadków drogowych, czyli zdarzeń, w których przynajmniej jedna z osób w nim uczestnicząca ginie lub odnosi obrażenia ciała.

Pocieszającym jest fakt, że corocznie liczba tych tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych spada. Jednak policyjne dane dalej są przerażające; w roku 2016 na drogach naszego kraju zginęło 3.031 osób, a 40.849 zostało rannych.

Niestety, Wielkopolska, jako jedyne województwo w naszym kraju notuje od początku br. znaczne pogorszenie się bezpieczeństwa na drogach – wzrost wypadków drogowych, wzrost liczby osób zabitych i rannych na drogach.

Śmierć na drodze, to nie tylko tragedie ofiar, ale także nieopisane tragedie ich najbliższych: ojców, matek i dzieci. To również wielkie tragedie dla sprawców, którzy z konsekwencjami zabicia człowieka lub jego okaleczenia zmagać się będą przez lata, a w swoich sumieniach z pewnością do końca swojego życia.

Corocznie, w listopadzie, obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

W tym szczególnym dniu APELUJĘ DO PAŃSTWA O ROZWAGĘ I ROZSĄDEK PODCZAS UCZESTNICTWA W RUCHU DROGOWYM ORAZ O BEZWZGLĘDNE POSZANOWANIE PRZEPISÓW PRAWA !

Dzień ten jest też doskonałą okazją do zadumy nad ofiarami wypadków drogowych.  

Stąd też, z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu „Policyjni Krewniacy” zorganizowana zostanie zbiórka krwi dla ofiar wypadków drogowych. W dniu 20.11.2017 r. w godz. 8:00-13:00 na terenie OPP w Poznaniu przy ul. Taborowej będzie można podzielić się tym najcenniejszym z darów. Zachęcam wszystkich policjantów i pracowników Policji, naszych przyjaciół z innych formacji mundurowych oraz mieszkańców Poznania i okolic do honorowego oddania krwi.

SZANUJMY SWOJE ŻYCIE I ŻYCIE INNYCH – TO PRZECIEŻ DAR NAJCENNIEJSZY.

 

                                                                                             Inspektor Piotr Mąka

                                                                                     Komendant Wojewódzki Policji

                                                                                                    w Poznaniu