Odpowiedzą za uporczywe nękanie i grożenie szkolnej koleżance - Ciekawe informacje - KPP Kościan

Ciekawe informacje

Odpowiedzą za uporczywe nękanie i grożenie szkolnej koleżance

Przed Sądem Rodzinnym odpowiedzą trzy nastolatki, które w specyficzny sposób okazywały swoje zainteresowanie koleżanką uczęszczającą do tego samego gimnazjum. Przez kilka miesięcy nękały i groziły szkolnej koleżance. Fakt ten zgłosił czujny rodzic.

Policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich pod koniec czerwca przyjęli zawiadomienie, dotyczące nękania i grożenia 14-letniej mieszkance gm. Czempiń. Funkcjonariusze ustalili, że dwie rówieśniczki oraz o dwa lata starsza dziewczyna pod koniec roku szkolnego zaczęły nękać dziewczynę uczęszczającą do równoległej klasy. Jak się okazało, dziewczyny od kwietnia ośmieszały i poniżały swoją ofiarę. Po zajęciach lekcyjnych nękanie i niepokojenie przenosiło się do sieci Internet, gdzie na jednym z portali internetowych zamieszczały obraźliwe wpisy a także groziły nastolatce. W swój proceder próbowały również włączyć innych uczniów z tej szkoły. Początkowo, dziewczyna starała nie reagować na zaczepki, mając nadzieję, że ataki same ustąpią i dziewczyny się znudzą. Sprawczynie jednak nie odpuściły i kontynuowały przestępczy proceder.

Teraz sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rodzinnym, gdzie przekazano zebrany materiał. Zachęcamy rodziców do rozmowy ze swoimi dziećmi na temat tego, co dzieje się w ich życiu. Nasze zainteresowanie może pomóc dziecku.