KPP Kościan

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Dwukrotnie wstrzymał ruch na rondach

  Wczoraj dwukrotnie doszło do nieoczekiwanej blokady rond w Kościanie i Kiełczewie. Ruch pojazdów na tych rondach został ograniczony na kilkanaście minut. Sprawcą całego zdarzenia był młody łabędź. Nie jesteśmy pewni czy sprawca zamieszania to ten sam osobnik.

 2. KWP - Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę, to znaczy, że i Ty możesz zostać policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 3. Jechał drogą ekspresową bo tak wskazała nawigacja

  Policjanci ruchu drogowego bezpiecznie sprowadzili z drogi ekspresowej zestaw, który nigdy nie powinien się tam pojawić. Zgłaszający interwencję twierdził, że drogą ekspresową w kierunku Leszna jedzie ciągnik rolniczy z przyczepą. Jak później wyjaśnił zatrzymany kierowca, wszystkiemu winien miał być GPS.

 4. Kierująca na ,,chilloucie"

  To miała być zwykła kontrola drogowa… Kierowca niestosujący się do ograniczeń prędkości, brak pasów, jednak okazało się, że zaskoczyła policjantów. Kierująca nie dość, że posiadała przy sobie narkotyki, to jeszcze przyznała się do palenia marihuany w trakcie jazdy...

 5. Zatrzymani za posiadanie środków odurzających usłyszeli zarzuty

  Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn z wieku 35 i 37 lat za posiadanie środków odurzających. Policjanci na posesji młodszego zatrzymanego ujawnili kilka dorodnych krzaków konopi indyjskiej, a w mieszkaniu ponad 1 kg marihuany. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali.

 6. Powołanie na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji

  Podczas uroczystej zbiórki Komendant Wojewódzki policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński powierzył obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie podinsp. Przemysławowi Mielochowi. Zastąpi on na tym stanowisku żegnającego się z naszą jednostką dotychczasowego Zastępcę - mł. insp. Tomasza Toporka.

 7. Mianowanie na wyższe stanowiska służbowe

 8. Bezpieczna droga do szkoły

  Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021 uczniowie wracają do szkół. Po długiej przerwie, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego.

 9. Kierowco! Czerwone oznacza STOP!

  Każdy przedszkolak wie, że czerwone światło na sygnalizatorze oznacza STOP, zatrzymaj się! Niestety wielu dorosłych uczestników ruchu zapomina o tej zasadzie, narażając swoje zdrowie i życie. W ciągu kilku ostatnich dni otrzymaliśmy zgłoszenia, które dotyczyły kierowców wjeżdżających na przejazd kolejowy gdy sygnalizacja już zaczęła ostrzegać o zbliżającym się pociągu. Kierujący pojazdami kontynuowali jazdę nawet gdy zapory zaczęły się opuszczać.

 10. Plebiscyt Super Glina 2015