Policyjna akcja "ALKOHOL I NARKOTYKI" - Konkursy, akcje, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, akcje, inicjatywy

Policyjna akcja "ALKOHOL I NARKOTYKI"

badWczoraj (26 września)  na drogach powiatu kościańskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Kościanie przeprowadzili akcje „ALKOHOL I NARKOTYKI”. Celem tych działań było wyeliminować jak największą liczbę pijanych lub będących pod wpływem działania narkotyków kierowców.  Ich efekt to ponad 941 przebadanych kierowców.

Działania kościańskich policjantów Wydziału Ruchu Drogowego skierowane były na  ujawnianie i eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych lub będących pod wpływem działania narkotyków kierowców, a tym samym  na poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach. Działania prowadzono na drogach pow. kościańskiego. Udział w nich wzięło 8 policjantów.  

Podczas całych działań policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 941 kierujących pojazdami. W czasie kilku godzin zatrzymano 2  kierujących, którzy usiedli za kierownicą samochodów będąc w stanie nietrzeźwości, oraz  po 1 kierującym, którzy  kierowali rowerem i samochodem będąc po użyciu alkoholu.

W pierwszych dwóch przypadkach zatrzymani to mężczyźni. Pierwszemu badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,20 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a drugiemu 0,52 promila. W obu przypadkach kierowcom  zatrzymano  uprawnienia do kierowania.

Kolejny raz apelujemy  do kierowców o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że jeżeli nie mamy pewności, co do stanu swojej trzeźwości, nie wsiadajmy za kierownicę! Konsekwencją jazdy z promilami oprócz utraty  prawa jazdy, często jest również utrata życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego