Wspólne działania drogówki. - Konkursy, akcje, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, akcje, inicjatywy

Wspólne działania drogówki.

lizakW dniach od 17 do 22 lutego br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Kościanie oraz WRD z KWP w Poznaniu przeprowadzili wspólne działania na drogach pow. kościańskiego. Działania te w szczególności ukierunkowane były  na prędkość, trzeźwość i stan techniczny pojazdów.

W dniach od 17 do 22 lutego br. policjanci z WRD  KPP w Kościanie oraz z WRD KWP w Poznaniu wzięli udział we wspólnych działaniach na terenie pow. kościańskiego. Działania te przeprowadzono w szczególności na drogach powiatowych i wojewódzkich. Do walki z piratami drogowymi wykorzystano policyjny nieoznakowany radiowóz, wyposażony w wideo-rejestrator.

Bilans tych działań to 290 pojazdów zatrzymanych do kontroli. Nałożono 154 MKK w tym 68 za przekroczenie prędkości, zatrzymano 31 dowodów rejestracyjnych ( zły stan techniczny). Pięciu kierowcom policjanci  zatrzymali  prawo jazdy w tym 4 za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h oraz jednej osobie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy do wszystkich kierowców, „noga z gazu”. Informujemy, że tego typu działania na drogach powiatu kościańskiego, będą sukcesywnie powtarzane.