Najlepszy w Wielkopolsce policjant ruchu drogowego wybrany - Konkursy, akcje, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, akcje, inicjatywy

Najlepszy w Wielkopolsce policjant ruchu drogowego wybrany

policjant_ruchu_drogowego_007Drugie miejsce w ogólnej kwalifikacji, a pierwsze miejsce wśród policjantów ruchu drogowego   w wojewódzkim finale eliminacji do XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu „ Policjant Ruch Drogowego Roku 2015”, który tym razem odbył się w Wolsztynie  zdobył sierż. sztab. Hubert Stelmaszyk z KPP WRD w Kościanie.

Tegoroczny konkurs odbył się w  dniu 19-20  maja br. w Wolsztynie dzięki wspólnej organizacji turnieju przez Komendę Wojewódzka Policji w Poznaniu, Komendę Powiatową Policji w Wolsztynie i Starostwo Powiatowe w Wolsztynie oraz przy wsparciu władz samorządowych z Wolsztyna, Siedlc i Przemętu. W konkursie udział wzięli najlepsi policjanci ruchu drogowego wyłonieni w eliminacjach powiatowych. Po jednym ze wszystkich komend miejskich, powiatowych  Policji woj. wielkopolskiego, Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, dwóch z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu oraz dwóch żołnierzy Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu – łącznie   35 zawodników. 

Uczestnicy konkurs startowali w kilku konkurencjach. Brali udział w konkursie strzeleckim na strzelnicy  myśliwskiej w miejscowości Krutla. Następnie policjanci rozwiązywali testy wiedzy o ruchu drogowym, prawa karnego i kodeksu wykroczeń. Kolejnymi etapami rywalizacji były zadania praktyczne, czyli kierowanie ruchem na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego z Lipową w Wolsztynie oraz na parkingu w pobliżu Parku Miejskiego w Wolsztynie jazdy sprawnościowe motocyklem i samochodem podczas tzw. próby „Stewarda”.

Nadzór nad przebiegiem poszczególnych konkurencji sprawowali sędziowie wyłonieni spośród szefów wydziałów ruchu drogowego w Komendach miejskich i powiatowych. Na nich spoczywał również obowiązek przyznawania punktów karnych w poszczególnych  konkurencjach. Sędzią głównym był mł. insp. Stanisław Małecki Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu.

Celem konkursu jest doskonalenie oraz sprawdzenie wiedzy, umiejętności i sprawności policjantów ruchu drogowego.

Klasyfikacje generalną zawodów wygrał żołnierz mł. chor. sztab. Marek Urban z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu. Drugie miejsce zdobył policjant z KPP w Kościanie sierż. sztab. Hubert Stelmaszyk, który tym samym został najlepszym policjantem ruchu drogowego w woj. wielopolskim , a trzecie miejsce zdobył sierż. Marcin Sawicki z KWP w Poznaniu.

W tym miejscu należy przypomnieć, że drugie miejsce sierż. sztab. Huberta Stelmaszyka w klasyfikacji ogólnej, a pierwsze w klasyfikacji najlepszego policjanta ruchu drogowego w woj. wielkopolskim to kolejny jego sukces, gdyż w konkursie „ Policjant Ruchu Drogowego Roku 2012” w klasyfikacji ogólnej również był drugi.

Puchary i nagrody dla najlepszych oraz upominki dla wszystkich uczestników wręczali Wicewojewoda Wielkopolski Dorota Kinal, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Michał Domagalski, wicestarosta Wolsztyński Piotr Krajweski. Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis, Przewodniczący WZ NSZZ Policjantów podinsp. Andrzej Szary, KPP w Wolsztynie insp. Zbigniew Drzymała, naczelnik WRD KWP w Poznaniu mł. insp. Stanisław Małecki, dyrektorzy WORD w Poznaniu, Lesznie, Kaliszu, Pile i Koninie, Prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle , Prezes ZO PZM Maciej Jankowski, ppłk Hubert Iwoła Komendant Wydziału ŻW w Poznaniu, emerytowani policjanci RD z Bronisławem Rakowskim na czele, Przewodniczący IPA region Poznań E insp. w st. spocz. Marek Bronicki.


Teraz dwaj pierwsi policjanci reprezentujący Wielkopolskę wystartują w Finale Krajowym XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku”, który odbędzie się w dniach 8-11 czerwca br. w Krakowie.

policjant_ruchu_drogowego_007

  policjant_ruchu_drogowego_009