Akcja pasy - Konkursy, akcje, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, akcje, inicjatywy

lizakW miniony czwartek (12-03)  policjanci kościańskiej „drogówki”  przeprowadzili akcję „Pasy”.   Wielu kierowców jak i pasażerów bagatelizuje ten obowiązek nie zdając sobie sprawy jak  często mogą one uchronić nas przed utratą zdrowia czy życia.

W czwartek (12-03)  od wczesnych godzin rannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Kościanie prowadzili akcję „ Pasy” . Niestety w wielu przypadkach okazało się, że  kierowcy nie respektują przepisów Prawa Ruchu Drogowego.  Bilans tej akcji to 76 skontrolowanych kierowców. Funkcjonariusze ujawnili 44 wykroczenia drogowe - niekorzystania z pasów bezpieczeństwa w tym 40 przez kierujących i 4 przez pasażerów.

Przypominamy o obowiązku zapinania pasów. Za jazdę bez zapiętych pasów  grozi mandat karny w wysokości 100,-zł oraz 2 punkty karne. Za niedopełnienie obowiązku przewożenia dziecka w foteliku  ochronnym lub innym urządzeniu grozi mandat w wysokości 150,-zł  i 6 punktów  karnych, a za przewożenie pasażera bez zapiętych pasów  100 –zł  i 4 punkty karne. 

Pamiętajmy, że mandatem zostaną ukarani zarówno kierowcy jak i pasażerowie, którzy nie podporządkują się temu obowiązkowi.

Apelujemy do wszystkich kierowców i pasażerów, zapinajmy pasy bezpieczeństwa bo mogą one nas  uchronić przed utratą zdrowia i życia.