Turniej motoryzacyjny rozstrzygnięty - Konkursy, akcje, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, akcje, inicjatywy

Turniej motoryzacyjny rozstrzygnięty

turniej_1Przez trzy dni uczniowie szkól podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowali w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Zmagania miały miejsce na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie.

W poniedziałek 14 kwietnia rywalizowali uczniowie szkól podstawowych. Do zawodów przystąpiło 9 drużyn, po czterech zawodników każda. Uczestnicy rozwiązywali najpierw test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, a następnie uczestniczyli w konkurencji praktycznej tj. jazdy rowerem po torze. Poniżej przedstawiamy uzyskane przez drużyny miejsca:

1.      SP w Śmiglu

2.      SP w Starej Przysiece Drugiej

3.      SP w Racocie

4.      SP z ZS nr 4 w Kościanie

5.      SP w Czaczu

6.      SP w Bronikowie

7.      SP w Starym Bojanowie

8.      SP z ZS nr 3 w Kościanie

9.      SP w Jerce

Najlepszym z wiedzy teoretycznej okazał się Adam Stryjakowski z SP w Starej Przysiece Drugiej, natomiast najlepiej z torem sprawnościowym poradził sobie Wojciech Klaczyński z SP nr 4 w Kościanie.

W kategorii szkół gimnazjalnych do eliminacji, które odbyły się w dniu 15 kwietnia zgłosiło się 10 trzyosobowych drużyn. Uczestnicy rozwiązywali najpierw test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, a następnie uczestniczyli w konkurencji praktycznej tj. jazdy rowerem po torze. Poniżej przedstawiamy zdobyte miejsca:

1.      Gimnazjum w Starym Bojanowie drużyna I

2.      Gimnazjum w Czaczu

3.      Gimnazjum w Starym Bojanowie drużyna II

4.      Gimnazjum ZS nr 3 w Kościanie

5.      Gimnazjum w Bronikowie

6.      Gimnazjum ZS nr 1 w Kościanie

7.      Gimnazjum w Starych Oborzyskach

8.      Gimnazjum w Śmiglu

9.      Gimnazjum ZS nr 4 w Kościanie

10.   Gimnazjum w Jerce

Najlepiej z zadaniem teoretycznym poradzili sobie: Gustaw Tański z SP w Śmiglu i Marek Furmaniak z SP w Starym Bojanowie drużyna II.

Najlepszym praktykiem tego dnia okazał się: Bartosz Matuszak z SP w Starym Bojanowie drużyna I.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych do eliminacji, które odbyły się w dniu 16 kwietnia zgłosiło się 5 trzyosobowych drużyn. Uczestnicy rozwiązywali najpierw test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, a następnie uczestniczyli w konkurencjach praktycznych związanych z udzielaniem pierwszej pomocy i jazdy samochodem na torze. Poniżej przedstawiam zdobyte miejsca:

1.      ZSP w Nietążkowie

2.      ZSP w Kościanie drużyna nr IV

3.      ZSP w Kościanie drużyna nr I

4.      ZSP w Kościanie drużyna nr III

5.      ZSP w Kościanie drużyna nr II

Najlepszym teoretykiem tego dnia był Mateusz Węclewski z ZSP w Nietążkowie, natomiast najlepszym praktykiem podczas konkurencji sprawnościowej był Krystian Michalak z ZSP w Kościanie drużyna I.:

Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez: Burmistrza Kościana, Śmigla, Krzywinia i Czempinia, Wójta gminy Kościan, WORD Leszno, Stowarzyszenie „STOP ŚMIERCI”.

Konkurs został zorganizowany wspólnie z: Zespołem Szkól Ponadgimnazjalnych w Kościanie, Stowarzyszeniem  na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym „STOP ŚMIERCI”,