Andrzejki 2013 - Konkursy, akcje, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, akcje, inicjatywy

Andrzejki 2013

lizakPięciu zatrzymanych kierujących zarówno rowerzystów jak i kierujących  samochodami będących w stanie po użyciu alkoholu, bądź w stanie nietrzeźwości to bilans akcji "Andrzejki 2013" na drogach powiatu kościańskiego.  

W miniony weekend na drogach powiatu kościańskiego przeprowadzono akcje „Andrzejki 2013”.  Celem tych działań było ograniczenie zdarzeń drogowych w tym szczególnie tragicznych w skutkach wypadków drogowych, poprawa bezpieczeństwa na drogach pow. kościańskiego poprzez wdrażanie w świadomości kierowców zasad bezpieczeństwa poruszania się  oraz zwalczanie kierujących pojazdami w stanach odmiennych od trzeźwego.

W akcji udział wzięli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji z KPP w Kościanie i podległych Posterunków Policji. W trakcie tych działań sprawdzono stan trzeźwości u 716  kierowców ujawniając tylko 5 kierujących zarówno rowerami jak i kierujących samochodami będących w stanie po użyciu alkoholu, bądź w stanie nietrzeźwości. Niechlubną rekordzistką tego weekendu  była 48  letnia mieszkanka pow. kościańskiego, która w dniu 30 listopada 2013r. na terenie gm. Kościan kierowała  rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało  prawie 2 promile alkoholu w jej organizmie. W  miniony weekend nie odnotowano żadnego tragicznego w skutkach wypadku drogowego.