Działania kościańskiej drogówki - Konkursy, akcje, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, akcje, inicjatywy

Działania kościańskiej drogówki

Przykładowy obrazPolicjanci kościańskiej drogówki wspólnie z strażnikami miejskimi przeprowadzili  działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W działaniach tych udział wzięli również przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym „STOP ŚMIERCI", którzy w celu zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym wręczali kontrolowanym rowerzystą i pieszym akcesoria odblaskowe.  

 

W dniu wczorajszym Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Kościanie wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Kościanie  wzięli udział w działaniach pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu rogowego”.

Celem tych działań było ujawnianie i represjonowanie wykroczeń drogowych popełnianych w szczególności przez pieszych i rowerzystów. Czynny udział w tych działaniach wzięli również przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym „STOP ŚMIERCI ”, którzy w ramach zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kontrolowanym rowerzystą i pieszym wręczali akcesoria odblaskowe.

Bilans działań to 62 ujawnione wykroczenia w tym 38 popełnionych przez pieszych, 17 przez rowerzystów, a pozostałe przez kierowców samochodów. Najczęściej popełnione wykroczenia wśród pieszych to przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, a wśród rowerzystów brak oświetlenia. Za powyższe wykroczenia nakładano mandaty karne w wysokości do 50,-zł .

Apelujemy do wszystkich rowerzystów i pieszych uczestników drogowych, aby poruszając się po drogach używali  odpowiedniego oświetlenia  oraz akcesoria  odblaskowe.