Kolejny raz II miejsce dla policjanta z KPP w Kościanie - Konkursy, akcje, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, akcje, inicjatywy

Kolejny raz II miejsce dla policjanta z KPP w Kościanie

dsc_0090

 II miejsce zdobył policjant Wydziału  Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie  w wojewódzkim finale stanowiącym eliminacje do XXV  Ogólnopolskiego Konkursu ” POLICJANT RUCHU DROGOWEGO ROKU”.

12 września br., w Swarzędzu odbył się regionalny finał  XXV Ogólnopolskiego Konkursu „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO ROKU”  w którym udział wzięli policjanci ruchu drogowego wyłonieni na podstawie wyników I etapu (eliminacje powiatowe), po jednym ze wszystkich Komend Miejskich i Powiatowych Policji woj. wielkopolskiego oraz po dwóch z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Łącznie w konkursie  wzięło udział 34 policjantów z całej wielkopolski  oraz 2-ch żołnierzy Wydziału Żandarmerii w Poznaniu 

Uczestnicy startowali w kilku konkurencjach. Brali udział w konkursie strzeleckim na strzelnicy myśliwskiej w Antoninku Następnie rozwiązywali test wiedzy  o ruchu drogowym i innych przepisach obowiązujących w policji . Najbardziej widowiskowe konkurencje zostały przeprowadzone w centrum miasta. Policjanci kierowali ruchem na skrzyżowaniu. Sprawdzali również swoje umiejętności w prowadzeniu samochodu podczas tzw. próby „Stewarda”. Nadzór nad przebiegiem poszczególnych konkurencji sprawowali sędziowie wyłonieni  spośród szefów referatów ruch drogowego w Komendach miejskich i powiatowych. Na nich spoczywał również obowiązek przyznawania punktów w poszczególnych konkurencjach. Sędzią głównym był mł. insp. Stanisław Małecki Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu.

Klasyfikacje generalną zawodów wygrał  policjant mł. asp. Roman Szykulski z KMP w Poznaniu . Drugie miejsce zdobył policjant z KPP w Kościanie sierż. sztab Hubert Stelmaszyk, a  trzecie  miejsce zdobył sierż. sztab. Michał  Kasprzak z KPP w Śremie .

W tym miejscu należy przypomnieć, że drugie miejsce sierż. sztab Huberta Stelmaszyka to kolejny sukces w 2012 roku w tego typ konkursach naszych policjantów, gdyż nie tak dawno jak 31 sierpnia br. policjanci z Wydziału Prewencji na turnieju par patrolowych również zdobyli drugie miejsce. Fakt ten świadczy o dobrym wyszkolenie naszych policjantów.

Puchary i nagrody dla najlepszych oaz upominki dla wszystkich uczestników finału ufundowały instytucje i organizacje pozarządowe współpracujące z Policją wielkopolską w organizacji tej imprezy. Puchary ufundowali Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Burmistrz Swarzędza oraz Zarząd Wojewódzki NSZZP w Poznaniu.

Finał regionalny w Swarzędzu był zorganizowany po raz szósty dzięki współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Swarzędz, Swarzędzkim Klubem Pracodawców, Zarządem Okręgowym PZM w Poznaniu, Automobil Klubem Wielkopolskim, Stowarzyszeniem na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego"Droga i Bezpieczeństwo,,. Nagrody i upominki zostały ufundowane także przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego w Poznaniu, Lesznie Kaliszu, Koninie i Pile.

Teraz dwaj pierwsi policjanci wystartują w Finale Krajowym XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku”, który odbędzie się w dniach 25-28 września 2012r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.