Drogowe zmagania - Konkursy, akcje, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, akcje, inicjatywy

Drogowe zmagania

dsc_0006.jpgReprezentanci 14 drużyn uczestniczyli dzisiaj w powiatowym finale   Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie ruchu drogowego. Konkurs adresowany był  do uczniów szkół podstawowych.  

 

 

Turniejowe konkurencje składały się w dwóch zadań. Najpierw uczestnicy musieli uporać się z testem wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym. Druga z konkurencji polegała na jak najsprawniejszym pokonaniu rowerem specjalnego toru przeszkód.

Puchar zwycięzcom wręczył v-ce prezes Stowarzyszenia „STOP ŚMIERCI” w Kościanie – Tomasz Dąbrowski ( który przygotował  także wymagający  tor przeszkód i pełnił rolę jego gospodarza ).  Laureatów konkursu nagradzali także przedstawiciele współorganizatorów turnieju Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie, przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie,  Komendant Powiatowy Policji w Kościanie. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu.  

I miejsce – Zespół Szkół  w Lubiniu: Krystian Kuczyński, Mikołaj Klupś, Jakub Sikora.  II – miejsce – Szkoła Podstawowa w Czempiniu: Karolina Grzybowska, Barbara Szczepaniak, Krzysztof Kuczmerowicz, III – miejsce – Szkoła Podstawowa w Śmiglu – Michał Brudło, Gustaw Tański, Marcin Kaczmarek. Czterej uczestnicy otrzymali także  specjalne  wyróżnienia od Naczelnika Kościańskiej Drogówki: Karolina Grzybowska, Barbara Szczepaniak , Krystian Kuczyński - za bezbłędne rozwiązanie testu, oraz Patryk Pawłowski  - najlepszy w rowerowej próbie sprawnościowej.  

{galeria}GALERIE/220410{/galeria}