Tydzień drogowych turniejów - Konkursy, akcje, inicjatywy - KPP Kościan

Konkursy, akcje, inicjatywy

Tydzień drogowych turniejów

Policjanci ruchu drogowego naszej Komendy pracują nie tylko na drodze, ale również szeroko propagują zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. W zastępstwie Polskiego Związku Motorowego  w dniu 16 kwietnia zorganizowali eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W kategorii szkół podstawowych wystartowało 18 drużyn,  natomiast w kategorii gimnazjów - 12. W ramach eliminacji dzieci musiały rozwiązać testy oraz pokonać rowerem tor przeszkód. Tegorocznymi zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych zostały dzieci ze Szkoły podstawowej w Czempiniu. W kategorii gimnazjów po raz kolejny z rzędu wygrały dzieci z Gimnazjum w Bronikowie. Tegoroczne eliminacje zgromadziły 90 uczestników. Organizatorzy składają ogromne podziękowania dla dyrekcji szkół i opiekunów za rozpropagowanie konkursu wśród uczniów, dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie za udostępnienie obiektów do zawodów. Na apel organizatorów o partycypację w eliminacjach odpowiedziały Stowarzyszenie na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym "Stop Śmierci" w Kościanie, Starostwo Powiatowe w Kościanie i Urząd Miejski Śmigla. Dzięki tym instytucjom można było nagrodzić pierwsze trzy zespoły nagrodami rzeczowymi a zwycięskie szkoły atrakcyjnymi pucharami.

 

W dniu 17 kwietnia odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół średnich. Główny trud organizacyjny spoczął na Sekcji Ruchu Drogowego naszej Komendy. Turniej współorganizowali: Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie, Zespół Szkół Ponadgimnzajalnych w Kościanie, Starostwo Powiatowe w Kościanie i Stowarzyszenie na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym "Stop Śmierci" w Kościanie. Na zaproszenie do eliminacji odpowiedziały tylko 3 szkoły. Młodzież rozwiązywała testy, jeździła samochodem po trudnym technicznie torze oraz wykazywała się wiedzą z zakresu pomocy przedmedycznej. Najlepiej w eliminacjach poradziła sobie drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie, drugie miejsce zajęła młodzież z Zespołu szkół w Krzywiniu a trzecie z Zespołu Szkół w Nietążkowie.

 

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat kościański w eliminacjach wojewódzkich.

 

18 kwietnia br. policjanci Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Kościanie walczyli miedzy sobą o tytuł najlepszego "Policjanta Ruchu Drogowego roku 2008". Tegoroczna rywalizacja jak zwykle odbywała się o puchar Naczelnika Sekcji. Policjanci zmagali się z dwojakiego rodzaju testami i musieli odbyć strzelanie z broni służbowej. Najlepszym policjantem okazał się sierżant Michał Dominiczak i on będzie reprezentował kościańska drogówkę na eliminacjach wojewódzkich w Poznaniu, dniu 17 maja br.