Konkursy, akcje, inicjatywy

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych rozstrzygnięty

Wczoraj (20.04) na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie odbył się powiatowy finał konkursu motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięska drużyna będzie reprezentować nasz powiat na wojewódzkim finale w Koninie.

Turnieje motoryzacyjne weszły już na stałe w plan przedsięwzięć naszej jednostki, mających na celu popularyzowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W czwartkowe przedpołudnie przy współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. F. Ratajczaka w Kościanie oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym STOP ŚMIERCI przeprowadzono Finał Powiatowy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkól ponadgimnazjalnych.

Turniej składał się z dwóch bloków tematycznych:

- Części teoretycznej, która polegała na rozwiązaniu zestawu testów podzielonych na trzy grupy zagadnieniowe: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, historia motoryzacji oraz krzyżówki drogowe.

- Części praktycznej polegającej na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanemu. W tym miejscu dziękujemy kolegom z PSP, którzy czuwali nad przebiegiem tej konkurencji. Oprócz udzielania pomocy, zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami szybkiego i bezpiecznego prowadzenia pojazdu na specjalnie przygotowanym do tego torze. Samochód do tej części konkurencji udostępnił WORD w Lesznie za co serdecznie dziękujemy.

Po ciężkich zmaganiach wyłoniono zwycięską drużynę, która 25 maja będzie reprezentować nasz powiat podczas wojewódzkiego finału, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie. Finał Powiatowy wygrała reprezentacja ZSP im. F. Ratajczaka w Kościanie w składzie: Eryk Mikołajski, Marcin Adamczewski, Piotr Jarzębowski. Gratulujemy!

Dodatkowo przyznano trzy wyróżnienia:

- dla najlepszego praktyka dla Adama Lasika,

- dla najlepszego teoretyka dla Adama Kustosza,

- oraz dla najlepszej dziewczyny startującej w zawodach dla Weroniki Kołak.

Nagrody ufundowali: Starosta Kościański, Burmistrz Kościana, Burmistrz Krzywinia, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kościanie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym STOP ŚMIERCI. Dziękujemy również firmie Top Farms Wielkopolska za przygotowanie poczęstunku dla zawodników.

 

Foto: STOP ŚMIERCI/ KPP Kościan