Tragiczne wiosenne moto-scenariusze - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Tragiczne wiosenne moto-scenariusze

2_kwiecie_09_01020 latek z gm. Kościan zginał wczoraj na drodze z Widziszewa do Przysieki Starej II. Mężczyzna nie opanował prowadzonego przez siebie motocykla i uderzył w drzewo, maszyna złamała się na dwie części. Motocyklista nie miał założonego kasku.

 

 

Do tragedii doszło po godz. 15.00 (1.IV.). 20-letni mieszkaniec Nielęgowa jechał motocyklem honda z Widziszewa do Przysieki. Chwilę przed wypadkiem z dużą prędkością przemknął obok innych uczestników ruchu. Na łuku drogi zarzuciło przód motocykla, kierujący nie opanował pojazdu i uderzył w drzewo. Mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala. Lekarzom nie udało się go jednak uratować, zmarł w wyniku wielonarządowych obrażeń wewnętrznych.  

W maju ubiegłego roku na ul. Żeromskiego w Kościanie zginął 28 latek, który  nie opanował swojego motocykla i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna również nie założył  kasku ochronnego. Ustaliliśmy także, że był nietrzeźwy.  

Zobacz także,  wiosenne wypadki motocyklistów – wielkopolska: http://www.wielkopolska.policja.gov.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1823&Itemid=77 

 

2_kwiecie_09_010