Kontrolowali busy i pojazdy ciężarowe - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Kontrolowali busy i pojazdy ciężarowe

We wtorek (27.02) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania, w trakcie których zwracali szczególną uwagę na samochody dostawcze i ciężarowe przemierzające nasze drogi. Podczas działań skontrolowano 40 pojazdów, w tym 26 ciężarowych.

Działania BUS & TRUCK prowadzone na terenie województwa mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników dróg. Podczas akcji przeprowadzonej we wtorek, policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego kontrolowanych pojazdów. W dwóch przypadkach stwierdzono nieprawidłowości dotyczące funkcjonowania tachografu. Dla 32 kierowców kontrola zakończyła się mandatem karnym. Wobec jednego kierującego zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Pojazd ciężarowy na zatrzymanie potrzebuje znacznie dłuższego odcinka drogi, niż mały osobowy samochód. Jeśli duży, ciężki samochód, jedzie ze znaczą prędkością, to droga hamowania wydłuża się i maleją możliwości właściwej reakcji na nagłe zagrożenie występujące na drodze. Przestrzegajmy dopuszczalnych limitow prędkości, zachowujmy bezpieczny odstęp od poprzedzającego nas pojazdu. W lutym wiele kolizji, do których doszło na naszych drogach, to właśnie najechanie na tył poprzedzającego pojazdu.