Kierowco noga z gazu! - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Kierowco noga z gazu!

Ostatnie dni są sprawdzianem umiejętności prowadzenia pojazdu w trudnych warunkach atmosferycznych. Często musimy wykazać się również większą cierpliwością i zrozumieniem dla innych użytkowników dróg z uwagi na ciężkie warunki panujące po nadejściu zimy.

Od czasu, gdy drogi pokryły się śniegiem i temperatura spadła poniżej zera wielu kierowców przyzwyczajonych do dobrej przyczepności pojazdu do nawierzchni spotkało rozczarowanie. Sytuację taką bardzo przejrzyście ilustrują kolizje drogowe zgłaszane dyżurnemu. Dla przykładu; wczoraj na drogach naszego powiatu odnotowaliśmy 9 kolizji drogowych. Dzień wcześniej policjanci obsłużyli 3 takie zdarzenia drogowe, a we wtorek 8 kolizji drogowych.

Wczoraj, w jednej kolizji uczestniczył również radiowóz naszej drogówki. W prawidłowo jadący pojazd drogą Stare Bojanowo – Spławie uderzył Opel Astra, prowadzony przez 21-letninego mieszkańca gm. Śmigiel. Sprawca kolizji może mówić o dodatkowym pechu, gdyż podczas obsługi tego zdarzenia przez inny patrol okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Apelujemy do kierowców o zmianę stylu jazdy. Wszyscy odzwyczailiśmy się już od zimowej aury. Na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie wydłuża się. Pamiętajmy o tym.