Ponadpowiatowe działania już wkrótce - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Ponadpowiatowe działania już wkrótce

Już za kilka dni policjanci ruchu drogowego wsparci funkcjonariuszami z Leszna i Poznania przeprowadzą działania "Prędkość - zero tolerancji". Celem akcji będzie poprawa bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

Działania tego typu były prowadzone również w minionym roku. Często w rozmowach ze społeczeństwem słyszymy, że na drogach powinno być więcej policji. Te działania z pewnością wychodzą na przeciw tym oczekiwaniom. Oczywiście nie uda się ustawić radiowozu na każdym skrzyżowaniu czy drodze, ale już 17 stycznia 2018r. na ulice naszego powiatu wyjedzie więcej patroli ruchu drogowego. Wspólnie z policjantami z naszej komendy służbę tego dnia będą pełnić koledzy z Poznania i Leszna.

Szczególną uwagę policjanci będą zwracać na przestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierujących pojazdami. Funkjconariusze będą również egzekwować inne przepisy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Policjanci drogówki z naszej jednostki wezmą również udział w podobnych akcjach na terenie innych powiatów województwa wielkopolskiego.