Kierowco uważaj na drodze - 14 kolizji drogowych w weekend - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Kierowco uważaj na drodze - 14 kolizji drogowych w weekend

W miniony weekend na drogach powiatu kościańskiego odnotowaliśmy 14 kolizji drogowych. Mimo licznych apeli i ostrzeżeń, część kierowców nadal przecenia swoje umiejętności za kierownicą, lub zapomina o gorszych warunkach do jazdy w związku ze zmianą aury.

Wielokrotnie informowaliśmy o trudnych warunkach na drogach w związku z wcześnie zapadającym zmrokiem oraz częstymi opadami atmosferycznymi. Kierowcy powinni zmienić styl jazdy i dostosować go do trudnych warunków panujących na drogach. W ciągu ostatniego weekendu odnotowaliśmy 14 kolizji drogowych. Do kilku zdarzeń doszło na parkingach przy marketach, kolejne to najechanie na tył poprzedzającego pojazdu.

Niestety dwóch kierowców zatrzymanych przez funkcjonariuszy ruchu drogowego wsiadało za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Mężczyźni nie powinni w ogóle prowadzić samochodu, gdyż w przeszłości sądy orzekły wobec nich zakazy prowadzenia pojazdów, które nadal obowiązują. Zachowanie takie świadczy o braku odpowiedzialności tych uczestników ruchu. Nietrzeźwy kierowca jest zagrożeniem na drodze nie tylko dla siebie ale również dla innych osób korzystających z dróg.

Stosujmy się do sygnałów i znaków drogowych a wszystkim będzie łatwiej. Dostosujmy styl jazdy do warnków drogowych.