Komunikaty/informacje

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych - niebezpiecznie na drogach powiatu

W niedzielę obchodzony był Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mimo licznych apeli o zachowanie ostrożności na drogach, każdego dnia w wypadkach drogowych giną osoby, lub zostają poważnie ranne. Również na terenie powiatu kościańskiego w miniony weekend doszło do poważnych zdarzeń na drodze.

W piątek wieczorem na obwodnicy Kościana doszło do wypadku z udziałem pieszego, w którym zginął 49-letni mieszkaniec gm. Kościan. Dzisiaj rano, równiez na drodze krajowej nr 5 zderzyły się dwa pojazdy jadące z przeciwnych kierunków. Mimo poważnie uszkodzonych pojazdów, ucierpiała tylko jedna osoba, która z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala.

Bądźmy ostrożni na drodze. Aura nie sprzyja naszej koncentracji za kierownicą, ani też bezpiecznemu przemieszczaniu się pieszo. Jesteśmy ospali, zmęczeni. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy w dużym stopniu od nas samych. Dlatego też wybierając się w dalszą podróż bądźmy wypoczęci. Jeśli czujemy zmęczenie, zatrzymajmy się na parkingu i odpocznijmy.

Jeśli przemieszczamy się pieszo, ubierzmy się odpowiednio do panujących warunków. Uznajmy elementy odblaskowe za ostatni krzyk mody i zacznijmy je stosować, poruszając się po zmroku nie tylko poza terenem zabudowanym (jak nakazują przepisy), ale również w mieście na słabo oświetlonych ulicach.

Szanowni rowerzyści; sprawdźcie stan oświetlenia w swoich jednośladach. Najtańsze lampki rowerowe kosztują kilkanaście złotych a mogą uratować życie. Nie wstydźmy się prawidłowych zachowań na drodze.

Wczoraj obchodzony był Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Policjanci ruchu drogowego podczas kontroli drogowych rozmawiali z kierowcami oraz wręczali ulotki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Postarajmy się, żeby w przyszłym roku Dzień Pamięci o Ofiarach wypadków Drogowych nie był również naszym świętem.