Podsumowanie działań „Prędkość” - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Podsumowanie działań „Prędkość”

Od dwóch dni trwają wzmożone działania policjantów ruchu drogowego ukierunkowane na ujawnianie kierowców przekraczających prędkość. Pierwszego dnia działań dwóch kierowców straciło uprawnienia do kierowania na trzy miesiące za znaczne przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym.

W trakcie pierwszych dwóch dni działań policjanci ruchu drogowego za przekroczenie dopuszczalnej prędkości ukarali 55 kierowców. Łącznie za wykroczenia w ruchu drogowym ukarano 72 kierujących pojazdami. W pierwszym dniu naszej akcji na terenie gm. Czempiń zatrzymano dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50km/h.

Pierwszy kierowca wpadł około godziny 16:05. Kierujący BMW, 21-letni mieszkaniec powiatu średzkiego w terenie zabudowanym jechał z prędkością 114km/h. Zaledwie pół godziny później w tej samej miejscowości zatrzymano kolejnego kierowcę, który docisnął pedał gazu. W tym przypadku prawo jazdy stracił 40-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, jadący Mitsubishi L 200. Mężczyzna przez teren zabudowany jechał z prędkością 110km/h.

Przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące. Na sprawcę wykroczenia policjant może nałożyć również mandat karny.

Działania będą kontynuowane również w trakcie zbliżającego się weekendu.