Ponadpowiatowe działania policjantów - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Ponadpowiatowe działania policjantów

W ubiegły piątek na terenie powiatu kościańskiego przeprowadzone zostały ponadpowiatowe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Udział w działaniach wzięli policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, a także z Komendy Powiatowej Policji ze Śremu i Kościana.

W związku z tym, iż w całym woj. wielkopolskim dochodzi do wielu zdarzeń drogowych planowane są działania mające na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych oraz poprawę bezpieczeństwa. Tym razem odbyły się one na terenie powiatu kościańskiego. Działania polegały na współpracy policjantów z kilku jednostek. Patrole policyjne spotkać można było na drodze K-5, trasie Leszno- Śrem, a także na drogach lokalnych.

Policjanci podczas kontroli sprawdzali również stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Zwracano uwagę na inne czynniki  mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Podczas działań policjanci skontrolowali 85 pojazdów. Na kierowców nałożono 72 mandaty karne, z czego 45 za przekroczenie prędkości. Zatrzymano 2 dowody rejestracyjne i 1 prawo jazdy.

Drodzy kierowcy! Ponownie zwracamy się z apelem o zdjęcie "nogi z gazu" oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przypominamy, iż od 26 lipca 2017r. ponownie rusza akcja „PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”.