Komunikaty/informacje

Gdzie jest „drogówka”? – stan bezpieczeństwa na drogach powiatu kościańskiego

Półrocze to okazja do krótkich podsumowań. Poniżej przedstawiamy Wydział Ruchu Drogowego w liczbach, które najbardziej będą interesować zmotoryzowaną część mieszkańców powiatu.

W Wydziale Ruchu Drogowego pracuje 15 funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę na drogach w systemie zmianowych przez siedem dni w tygodniu. Obsługują większość zdarzeń drogowych, do których dochodzi na drogach powiatu, zabezpieczają też liczne imprezy.

Przez sześć minionych miesięcy na drogach powiatu odnotowano mniej zdarzeń drogowych niż przed rokiem. W tym czasie doszło do 41 wypadków, rok wcześniej w tym samym okresie do 50. Niestety, śmierć na drodze poniosły 4 osoby, przed rokiem ofiar śmiertelnych było mniej -  1. Również odnotowaliśmy mniej kolizji niż przed rokiem. Przez sześć miesięcy tego roku funkcjonariusze obsłużyli 274 kolizji drogowych czyli o 9 mniej, niż roku wcześniej.

Pięciu kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. Wobec 4785 sprawców wykroczeń policjanci zastosowali postępowanie mandatowe. To tylko kilka informacji na temat stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu kościańskiego.

Szczegółowe dane zostały zamieszczone w załączniku poniżej.

Pliki do pobrania

  • 88.5 KB