Łapki na kierownicę - podumowanie - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Łapki na kierownicę - podumowanie

Zakończyły się działania pod kryptonimem: Łapki na kierownicę. Policjanci podczas kontroli drogowych informowali kierowców o zagrożeniach związanych z używaniem telefonu komórkowego w trakcie prowadzenia pojazdu. Akcję zrealizowano z inicjatywy Biura Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A., będącą operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik.

Przypominamy, że w myśl obowiązujących przepisów, kierującemu zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w dłoni. Za naruszenie tego przepisu grozi mandat karny w kwocie 200zł i 5 punktów karnych.

Policjanci podczas kontroli drogowych przekazywali kierowcom ulotki informujące o niebiezpieczeństwach wynikających z nieprawidłowego korzystania z telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu.

Kilkunastu kierujących zostało ukranych mandatami karnymi za korzystanie z telefonu wymagającego trzymania słuchawki w dłoni. Zachęcamy do bezpiecznego korzystania z nowoczesnej techniki. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialini nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego.