Komunikaty/informacje

Kolejne działania „Prędkość - Zero Tolerancji”- podsumowanie

W dniach 24 i 26 kwietnia 2017 roku odbyła się kolejna akcja PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI na terenie województwa wielkopolskiego. Policjanci z kościańskiej drogówki w tych dniach skontrolowali 102 pojazdy. Działania potrwają do 28 kwietnia 2017r.

W dniach od 24 do 28 kwietnia na terenie Wielkopolski trwa akcja PRĘDKOŚĆ-ZERO TOLERANCJI.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali łącznie 102 pojazdy. Na kierujących nałożono 64 mandaty karne. Funkcjonariusze ujawnili między innymi 34 wykroczenia, gdzie kierujący pojazdem przekroczył dozwoloną prędkość oraz 4 wykroczenia związane z nieprawidłowym zachowaniem się kierujących wobec pieszych.

Ponadto ukarano 26 kierujących pojazdami za inne wykroczenia w ruchu drogowym.

Policjanci podczas kontroli sprawdzali stan techniczny, trzeźwość oraz inne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Akcja kończy się w dniu 28.04.2017r. i wraz z nadchodzącym weekendem rozpoczynają się kolejne działania krajowe „Bezpieczny Majowy Weekend”. W dalszym ciągu przeprowadzane będą kontrole pojazdów. Egzekwowane będą wykroczenia związane z najbardziej dokuczliwym wykroczeniem drogowym - przekroczeniem prędkości. Należy też spodziewać się kontroli stanu trzeźwości kierowców.

Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.