Działania „Prędkość” – Zero tolerancji – podsumowanie - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Działania „Prędkość” – Zero tolerancji – podsumowanie

24 marca był ostatnim dniem policyjnej akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI, prowadzonej na terenie całego województwa. Efektem działań było ponad 15 tysięcy skontrolowanych pojazdów. Funkcjonariusze z naszej jednostki skontrolowali 295 pojazdów.

W dniach od 19 do 24 marca br. na terenie Wielkopolski była prowadzona akcja PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Głównym założeniem było przypomnienie kierowcom o obowiązujących przepisach. Stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma bezpośredni wpływ na ilość wypadków i kolizji. Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów ale również do warunków panujących na drodze.

Policjanci nadal, w ramach codziennej służby, będą kontrolowali prędkość, trzeźwość i inne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Podczas piątkowych działań na terenie powiatu kościańskiego nałożono łącznie 27 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym. Za przekroczenia prędkości ukarano 23 kierujących samochodami, w tym 5 kierujących pojazdami ciężarowymi. Pozostałe mandaty nałożono za inne wykroczenia w ruchu drogowym.

Podczas kilku dni działań na terenie powiatu kościańskiego funkcjonariusze ukarali łącznie 190 kierujących pojazdami za wykroczenia w ruchu drogowym, zatrzymali 1 kierującwego w stanie nietrzeźwości, 1 kierującego, który przeklroczył prędkość w terenie zabudowanym ponad 50km/h. Ponadto zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych.

Poniżej przedstawiamy wyniki działań z całego województwa oraz z powiatu kościańskiego.

 

MŚ/RN

 

Pliki do pobrania

  • 13.16 KB