Działania „Prędkość” – podsumowanie czwartego dnia - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Działania „Prędkość” – podsumowanie czwartego dnia

Kolejny etap działań „Prędkość” – zero tolerancji za nami. Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali ponad 80 pojazdów. Efekty kontroli przedstawimy poniżej.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali łącznie 83 pojazdy, w tym 13 ciężarowych i 54 osobowe. Pozostałe skontrolowane pojazdy to busy oraz motorowery. Na 46 kierujących nałożono mandaty karne. Funkcjonariusze ujawnili 27 wykroczeń, gdzie kierujący pojazderm osobowym przekroczył dopuszczalną prędkość. Za przekroczenie prędkości w rejonach przejść dla pieszych ukarano 13 kierujących. Pozostałe mandaty nałożono za inne wykroczenia w ruchu drogowym.

Ponadto zatrzymanego jednego kierującego pojazdem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych.

Przypominamy, że wzmożone kontrole potrwają do 24 marca br. Będą prowadzone w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.

Poniżej przedstawiamy wyniki wczorajszych działań z całego województwa.