Działania „Prędkość” – podsumowanie - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Działania „Prędkość” – podsumowanie

Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego tygodnia, od 19 do 24 marca br., na terenie całego województwa prowadzone są działania pod nazwą „Prędkość” – zero tolerancji. Rekordzista przekroczył dopuszczalną prędkość o 57km/h w terenie zabudowanym i stracił prawo jazdy.

Wczoraj (19.03) na terenie powiatu policjanci ruchu drogowego skontrolowali w sumie 26 pojazdów. Podczas działał funkcjonariusze nałożyli 13 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 7 za przekroczenia prędkości. Ponadto zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Ok godz. 11:00 w Bielewie patrol zatrzymał 63-letniego mieszkańca gm. Czempiń, który w terenie zabudowanym, przekroczył dopuszczalną prędkość o 57km/h. mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Na terenie województwa wielkopolskiego uprawnienia tego dnia straciło 9 kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50km/h.

Przypominamy, że wzmożone kontrole potrwają do 24 marca br. Będą prowadzone w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwoloną prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.