Odwoziła dziecko do szkoły bez prawa jazdy - Komunikaty/informacje - KPP Kościan

Komunikaty/informacje

Odwoziła dziecko do szkoły bez prawa jazdy

Wczoraj rano (22.02.) przed jedną ze szkól na terenie Kościana patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 30-letnią mieszkankę Kościana, która odwoziła 10-letniego syna do szkoły. Sytuacja nie byłaby niczym szczególnym, gdyby nie fakt, że kierująca pojazdem nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami a syn nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Przed jedną ze szkól patrol zatrzymał do kontroli 30-letnią kobietę, która przewoziła syna bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W pojeździe znajdowało się jeszcze dwuletnie dziecko, które było prawidłowo przewożone w przeznaczonym do tego foteliku i miało zapięte pasy bezpieczeństwa. W trakcie kontroli okazało się, że kierująca pojazdem nie posiada uprawnień do kierowania. Policjantom wyjaśniła, że jest w trakcie zdobywania uprawnień i czeka na egzamin. Za popełnione wykroczenia została ukarana mandatami karnymi.

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na sprawdzenia prawidłowości przewożenia dzieci w pojazdach oraz czy osoby podróżujące w samochodach mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Policjanci z naszej jednostki w działaniach zostali wsparci funkcjonariuszami z Oddziałów Prewencji z Poznania. Funkcjonariusze skierowani zostali w rejony szkół oraz inne miejsca, gdzie może dochodzić do zdarzeń drogowych.  

W zaledwie kilka godzin funkcjonariusze ujawnili 32 wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 14 dotyczyło niekorzystania przez kierujących z pasów bezpieczeństwa, oraz 3 braku zapiętych pasów przez pasażerów.

Pamiętajmy o prawidłowym zapinaniu pasów. To zajmuje kilka sekund a może uratować nam życie w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku drogowego.