Debata społeczna z udziałem seniorów - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Debata społeczna z udziałem seniorów

dscn3680Dzisiaj  w budynku Kościańskiego Ośrodka Kultury przy ul. Mickiewicza nr 11 odbyła się debata społeczna. Celem spotkania było poznanie potrzeb i oczekiwań seniorów pow. kościańskiego w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Organizatorem debaty był Komendant Powiatowy Policji w Kościanie mł. insp. Andrzej Zakrzewski.

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie odpowiedziało ok. 200 osób, które o godz. 11.00 zasiadło w sali Kościańskiego Domu Kultury. W debacie uczestniczyli m.in. Starosta Kościański Bernard Turski, Burmistrz Miasta Kościana Michał Jurga,  Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła, Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak, Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń Jacek Nowak, Burmistrz Gminy Czempiń  Konrad Malicki oraz przedstawiciele kościańskich służb i licznie przybyli seniorzy  pow. kościańskiego.

Jako pierwszy głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Kościanie mł. insp. Andrzej Zakrzewski, który po powitaniu gości przedstawił m.in.  koncepcje działania Policji we współpracy ze środowiskiem w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Poinformował, że celem tej debaty jest w szczególności poznanie potrzeb i oczekiwań seniorów pow. kościańskiego w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego.   W trakcie debaty głos zabrał również st. asp. Radosław Nowak, który przedstawił uczestnikom ogólny stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie pow. kościańskiego i  omówił nowe narzędzie komunikacji ze społeczeństwem - Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz mobilną aplikację „Moja Komenda”.

Po krótkim wystąpieniu przyszedł czas na zadawanie pytań i poruszenie kwestii często nurtujących seniorów pow. kościańskiego. Uwagi i pytania kierowane były nie tylko do Policji ale również do przedstawicieli władz lokalnych. Wśród poruszanych zagadnień były między innymi te związane z infrastrukturą drogową oraz  dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszelkie spostrzeżenia przekazane podczas debaty zostały spisane, tak żeby po jej zakończeniu przystąpić w miarę możliwości i posiadanych środków, do realizacji zobowiązań podjętych podczas spotkania.

Każda osoba uczestnicząca w spotkaniu wypełniła anonimową ankietę. Wnioski z ankiet zostaną uwzględnione przy organizacji kolejnej debaty. Natomiast zgłoszone postulaty wnikliwie przeanalizowane i w miarę możliwości wdrożone do realizacji. Na zakończenie Komendant Powiatowy Policji w Kościanie  mł. insp. Andrzej Zakrzewski podziękował wszystkim osobom uczestniczącym w spotkaniu. Opuszczając salę debaty każdy uczestnik spotkania otrzymał drobny upominek w postaci opaski odblaskowej.

Wszystkim przybyłym, a także zaangażowanym w pomoc realizacji debaty składamy serdeczne podziękowania.

{galeria}GALERIE/Debata seniorow{/galeria}