Bezpiecznie to wiedzieć i znać - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Bezpiecznie to wiedzieć i znać

dsc_0079KPP w Kościanie wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kościanie biorą udział w wojewódzkim programie „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. Od 01 września br. na terenie pow. kościańskiego nasi policjanci ds. profilaktyki przeprowadzili już 35 spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych i przedszkoli.

Policjanci ds. profilaktyki  z KPP w Kościanie biorą  udział w wojewódzkim programie „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. Do realizacji programu już   w 2014 roku przystąpiły wszystkie szkoły w powiecie kościańskim. Patronat nad programem objął Starosta Kościański.

Akcja ta skierowana jest do najmłodszych uczniów szkoły podstawowej i przedszkolaków. Celem tej akcji jest budowanie świadomości odpowiedzialności za własne zachowanie, promocja bezpiecznych zachowań  w środowisku lokalnym oraz kształtowanie wiedzy na temat zasad ruchu drogowego, a w  szczególności wśród najmłodszych, aby droga z domu do szkoły i z powrotem była bezpieczna.

19 września br. w ramach realizacji tego programu mł. asp. Izabela Czerwińska wraz ze Starostą Kościańskim Bernardem Turskim odwiedzili uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Czempiniu oraz uczniów Szkoły Filialnej w Borowie.

Podczas spotkania Izabela Czerwińska przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym m.in.  jak dzieci powinny zachowywać się podczas: przechodzenia po przejściu dla pieszych, przejazdu szkolnym autobusem, o obowiązku zapinania w samochodzie  pasów bezpieczeństwa, korzystania z fotelików i zasad zachowania się w przypadku ataku agresywnego psa.  

Na zakończenie spotkania Starosta Kościański wszystkim uczniom wręczył książeczkę „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, opracowaną wspólnie przez Komendę Powiatową Policji w Kościanie, Komendę Powiatową PSP w Kościanie, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Starostwo Powiatowe w Kościanie.

  {galeria}GALERIE/Bezpiecznie to wiedziec{/galeria}