Bezpieczny powrót do szkoły - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Bezpieczny powrót do szkoły

pol-lampyJuż za parę dni początek nowego roku szkolnego. Jak co roku pierwsze dni września to wzmożone działania prewencyjne naszych policjantów. Głównym celem tych działań to poprawa bezpieczeństwa najmłodszych, którzy często bez opieki dorosłych samodzielnie próbują dotrzeć  do szkoły

Informujemy, że w dniu rozpoczęcia roku szkolnego  wzmożone zostaną patrole policyjne w rejonie  szkół oraz w miejscach szczególnie zagrożonych wybrykami chuligańskimi młodzieży. Kontrolować będziemy  miejsca sprzedaży i spożywania alkoholu. Zdecydowanie będziemy reagować na wszelkiego rodzaju przypadki sprzedaży i podawania alkoholu osobom małoletnim i jego spożywania w miejscach zabronionych. Będziemy reagować na każdą sytuacje mogącą naruszać dobro małoletnich.  Obecność mundurowych ma zdyscyplinować wszystkich  kierowców i przypomnieć im, że skończyło się wakacyjne pustkowie w okolicy budynków szkolnych. Naszym celem jest pomoc i nadzór w bezpiecznym dotarciu najmłodszych uczniów zmierzających na rozpoczęcie roku szkolnego. Wszystkim tym, którzy będą zachowywać się niezgodnie z przepisami  ruchu drogowego będziemy udzielać stosownego instruktażu.                                                          

Informujemy, że  tego typu akcja ta nie zakończy się w pierwszym dniu roku szkolnego. W kolejnych dniach policjanci Zespołu ds. Nieletnich  i Patologii przeprowadzą liczne spotkania. Chcą dotrzeć do wszystkich pierwszaków kościańskich szkół  oraz  przedszkolaków, którym przekażą podstawowe informacje na temat bezpieczeństwa na drodze.                        

Rodzice pierwszoklasistów !                                                                                                                   

W tym roku Wasze pociechy pierwszy raz przekroczą próg szkoły. Dla większości z nich to nie lada stres. Razem zadbajmy o ich bezpieczną drogę do szkoły. Pamiętajmy, aby przed każdym wyjściem do szkoły przypomnieć dziecku, jak należy prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych. Przekażcie im,  że ilekroć będą potrzebować pomocy przy przejściu przez ulicę, mogą śmiało i  z pełnym zaufaniem zwracać się o pomoc do policjanta lub osoby dorosłej.                                                              

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia w szkole i bezpiecznej drogi.

Apelujemy również do pozostałych uczniów o właściwe postępowanie i zachowanie zgodne z zasadami prawa i współżycia społecznego nie tylko w dniu rozpoczęcia roku, ale przez cały rok szkolny.  Pamiętajcie, że wzmożone patrole mundurowych będą zwracać uwagę na  zachowanie wszystkich uczniów, a w przypadku  łamania przepisów  prawa,  będą wyciągane konsekwencje prawne.