Kamizelki odblaskowe dla najmłodszych - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Kamizelki odblaskowe dla najmłodszych

img_1973Wczoraj w Zespole Szkół Gminy Kościan, Przedszkolu i Szkole Podstawowej w Turwi odbyło się spotkanie Wójta Gminy Kościan Andrzeja Przybyły, Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym w Kościanie „STOP ŚMIERCI” Tomasza Dąbrowskiego oraz policjantki Wydziału Prewencji KPP w Kościanie z uczniami i przedszkolakami. Prócz porad jak być bezpiecznym, dzieci otrzymały kamizelki i odblaski.

Dzięki współpracy i działaniom Wójta Gminy Kościan, Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym w Kościanie „STOP ŚMIERCI” oraz kościańskiej policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego, zorganizowano pierwsze spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami gm. Kościan. Spotkanie odbyło się w Szkole w Turwi. Policjantka przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także jak zachowywać się podczas spotkania z „obcym”. Omówiono także zasady bezpieczeństwa podczas zabaw. Z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny poruszono kwestie bezpiecznych kąpieli i bezpiecznego wypoczynku. Przećwiczono również zasady postępowania w sytuacji napotkania nieznanego  psa.

Po krótkiej powtórce podstawowych zasad bezpieczeństwa Wójt Gminy Kościan oraz Prezes Stowarzyszenia „STOP ŚMIERCI” uczestnikom spotkania wręczyli kamizelki odblaskowe, które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa dzieci.  

 

img_1973img_2000img_1975