Podsumowanie konkursu "Dopalacze niszczą życie". - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Podsumowanie konkursu "Dopalacze niszczą życie".

dscn2823Wczoraj w salce konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Kościanie odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród w eliminacjach powiatowych  konkursu na Spot oraz Plakat w ramach projektu „Dopalacze niszczą życie”. Ze wszystkimi uczestnikami konkursu oraz ich opiekunami spotkali się Starosta Kościański-Bernard Turski, Burmistrz Miasta-Kościana Michał Jurga, Wiceburmistrz Śmigla-Marcin Jurga, Komendant Powiatowy Policji w Kościanie insp. Henryk Kasiński oraz właściciel firmy SAT-SYSTEM w Kościanie-Bartosz Odważny.

Wczoraj (26 kwietnia br.)  w sali konferencyjnej kościańskiej komendy nastąpiło uroczyste wręczenie nagród finalistom etapu powiatowego na plakat lub spot pod nazwą "Dopalacze niszczą życie" Konkurs został ogłoszony przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu przy współpracy z Wojewodą Wielkopolskim, Marszałkiem woj. wielkopolskiego oraz innymi instytucjami. Na  terenie  naszego powiatu do konkursu przystąpiło 8 drużyn - 16 uczniów ze szkół gimnazjalnych. Wszystkie przekazane prace zasługiwały na wyróżnienie. Za trud i zaangażowanie uczestnicy konkursu usłyszeli słowa uznania, a ich postawy stawiane były jako godne naśladowania.

Zwycięzcami konkursu zostały uczennice Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie w składzie: Joanna Pawlak oraz Aleksandra Napierkowska z klasy II a gimnazjum.

II miejsce zajęła uczennica Zespołu szkół nr 4 w Kościanie – Wiktoria Błażejak z klasy III b gimnazjum.

III miejsce zajęła uczennica z Zespołu Szkół w Bronikowie w składzie: Dagmara Kostrzewska, Laura Otulakowska i Agnieszka Minta z klasy III gimnazjum.

Praca konkursowa - plakat, którego autorką jest Wiktoria Dolczewska z Gimnazjum w Śmiglu oraz Spot pt. „Dobre złego początki” przeszły do etapu wojewódzkiego. Gala finałowa odbędzie się w czerwcu 2016 roku. Już teraz życzymy powodzenia.

Za pomoc w organizacji oraz ufundowanie nagród dla uczestników dziękujemy władzom samorządowym oraz firmie SAT-SYSTEM.

{galeria}GALERIE/Podsumowanie konkursu 26-04-2016{/galeria}