Spotkanie z seniorami - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Spotkanie z seniorami

senior.jpgW ubiegłym tygodniu policjanci z naszej jednostki spotkali się z seniorami z klubu seniora w Kiełczewie. Tego typu spotkania realizowane są w ramach programu „Bezpieczne życie seniorów”. Podczas spotkania przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa. Ostrzegano również przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka”, „na policjanta” bądź „na urzędnika”.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów z naszego powiatu policjanci kościańskiej komendy przeprowadzają szereg działań w ramach programu „Bezpieczne życie seniorów”. Do jednych z działań należą spotkania z klubami seniorów oraz indywidualnymi osobami, które mieszkają samotnie.

Kilka dni temu spotkanie z 30 seniorami odbyło się w Kiełczewie. Policjanci przeprowadzili prelekcję nt. podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zwrócono szczególną uwagę na oszustwa metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na urzędnika” bądź „funkcjonariusza CBŚ”. Ponadto przekazano kilka porad jak uniknąć niebezpiecznych zdarzeń i nie paść ofiarą oszustów, którzy wykorzystują ufność i wierność seniorów. Kilkakrotnie wyczulano, by nie wpuszczać obcych do domów i mieszkań. W celu upamiętnienia spotkania jako lekturę o bezpieczeństwie uczestnikom spotkania wręczono „Poradniki dla seniora”.