Sztuczka na wnuczka - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Sztuczka na wnuczka

babcieZbliżające się obchody „Dnia Babci i Dziadka” zainspirowały policjantów do podjęcia kolejnych działań na rzecz poprawy seniorów z naszego powiatu.

 

 

 

 

 

W ramach programu „Bezpieczne życie seniorów” przeprowadzono kolejną akcję profilaktyczną skierowaną przede wszystkim do osób mieszkających samotnie i rzadko kontaktujących się ze światem zewnętrznym. Za pośrednictwem dzielnicowych z Kościana postanowiliśmy dotrzeć do tej grupy osób. Dzięki znakomitej współpracy z Przedszkolem w Kopaszewie oraz Szkołą Podstawową w Kiełczewie w pełni udało się przeprowadzić zaplanowaną akcję. Otóż ochotnicy- czworo uczniów z klasy III SP w Kiełczewie towarzyszyło policjantce oraz dzielnicowemu w odwiedzinach. Dzieci prócz cennych porad i wskazówek jak zadbać o własne bezpieczeństwo składały życzenia z okazji nadchodzącego święta. Wręczały również laurki oraz serduszka przygotowane przez przedszkolaków z Kopaszewa, a także symboliczną różyczkę. Dodatkowo policjantka wręczała „poradnik dla seniora”, w którym można poczytać o czyhających zagrożeniach.   

Działania okazały się słuszne. Osoby odwiedzane nie kryły łez wzruszenia. Twierdziły, że już dawno nie miały lepszej niespodzianki. Największe jednak wrażenie wywarły porady i wskazówki wypowiadane przez dzieci.

W związku z tym, że nie dotarliśmy do wszystkich osób samotnych  chcemy kontynuować akcję. Osoby zainteresowane odwiedzinami osób mieszkających samotnie przez dzielnicowego bądź policjanta z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Kościanie celem przeprowadzenia rozmowy nt. bezpieczeństwa prosimy o kontakt w godz. 7.30-15.30 pod numerem tel. 655116238. Osoby oraz adresy mogą wskazywać najbliżsi, sąsiedzi bądź inne osoby posiadające wiedzę nt. mieszkających samotnie.

Za pomoc i wsparcie w akcji dziękujemy również pani Małgorzacie Wojciechowskiej, właścicielce jednej z kościańskich kwiaciarni.

dziadki

babcie_1