Bezdomni - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

dscn2396W czwartek (19.11.br) w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Kościanie odbyło się  spotkanie poświęcone problematyce ludzi bezdomnych. W spotkaniu udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Kościanie insp. Henryk Kasiński oraz licznie zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych i innych instytucji pomocowych.

Zbliżająca się zima to szczególnie trudny okres dla bezdomnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom w  dniu wczorajszym w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Kościanie policjanci Wydziału Prewencji zorganizowali spotkanie, którego celem było omówienie i skoordynowanie działań na rzecz osób bezdomnych. W spotkaniu uczestniczył również  Komendant Powiatowy Policji w Kościanie insp. Henryk Kasiński oraz przedstawiciele władz samorządowych i innych instytucji pomocowych z terenu powiatu kościańskiego. W trakcie spotkania omówiono i ustalono zakres współpracy między Ośrodkami Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Państwową  Strażą Pożarną, Strażą Miejską,  Strażą Ochrony Kolei, Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej i Policją odnośnie  planowanych zimą przedsięwzięć oraz jak postępować z osobami bezdomnymi.

Teraz po spotkaniu zostanie uaktualniony algorytm postępowania policjantów wobec osób bezdomnych i informator instytucji pomocowych. Informator ten otrzyma każdy policjant pełniący służbę zewnętrzną.

dscn2398
dscn2393

 

 

 

 

 

 

 

 

  

dscn2396