X Ogólnopolski Zjazd Młodzieży w Warszawie - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

X Ogólnopolski Zjazd Młodzieży w Warszawie

dsc_8007W dniach 23-24 czerwca ponad 200 uczniów z powiatu kościańskiego uczestniczyło w X Przystanku PaT w Warszawie, który odbył się na Stadionie Narodowym.

„Jesteś potrzebny. Bądź wolny od uzależnień. Staraj się pomagać innym!”- to najważniejsze hasło tej akcji profilaktycznej.

 „Przystanek PaT” to odbywające się co roku ogólnopolskie spotkanie społeczności PaT z całego kraju, promujące wśród młodych ludzi modę na życie wolne od uzależnień i używek. W tym roku w Gali Finałowej z okazji X-lecia Przystanku PaT udział wzięło 11000 osób. Muzyka, śpiew, taniec, spektakle opanowały Stadion w Warszawie.

Imprezę rozpoczęto od uderzania w gong. Dziesiąte uderzenie było dziełem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego. Następnie zabrzmiał Hymn programu PaT. Na scenie pojawiły się gwiazdy i instruktorzy, którzy od lat towarzyszą PaTowiczom. Wśród nich byli Branko Bielopotocky (Hip-Hop), Sylwia Socha (Zumba), Marta Schuberg, Ricardo Marques (Capoeira), Sophie Kobus (Samba Brazylijska), Roman Holc (Warsztaty teatralno-lalkarskie). Na scenie pojawił się również Piotr Polk z serialu „Ojciec Mateusz”. Skoro Przystanek PaT odbywa się na Stadionie Narodowym nie mogło zabraknąć także prawdziwego mistrza sportu. Ze złotym medalem olimpijskim z Soczi do młodzieży przemówił Zbigniew Bródka.

Kolejną częścią programu był koncert ikony PaT Jarosława Chojnackiego, odbył  się spektakl laserowo-multimedialny z „Laser Violin Show” z okazji 10-lecia PaT. Tuż po północy odbył się koncert gwiazdy Gali X Przystanku Grzegorza Hyżego. Po godzinie 3:00 rozpoczęło się KINO profilaktyczne PaT, natomiast od godziny 6:00 rozpoczął się koncert „Warszawski Świt”, podczas którego swoje utwory zaprezentował zespół "Nie oni jedni". Kolejne godziny Przystanku rozegrały się na placach i ulicach Warszawy.

Młodzież wraz z opiekunami szczęśliwie wróciła do Kościana. Zmęczeni, ale zadowoleni!!! Pełni nowych doświadczeń, które z pewnością wpłyną pozytywnie na nasze życie.

dsc_8007dsc_8179

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc_8108dsc_8229