Kilka porad dla seniorów z Krzywinia - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Kilka porad dla seniorów z Krzywinia

senior_krzywW niedzielne popołudnie 21 czerwca br. na plaży miejskiej w Krzywiniu policjantka z kościańskiej komendy spotkała się z ponad 200 seniorami z terenu gminy Krzywiń. Spotkanie zorganizowali włodarze miasta i gminy.

W dniu 21 czerwca br. na terenie  plaży miejskiej w Krzywiniu władze miasta i gminy w Krzywiniu w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczne życie seniorów”  zorganizowali spotkanie z seniorami. W spotkaniu z ponad 200 seniorami udział wzięła również nasza policjantka, która  udzieliła kilka cennych wskazówek mówiących o tym jak żyć bezpiecznie, jak zachować się w trudnej sytuacji oraz jak poprawnie zachowywać się na drodze.  Seniorzy mieli możliwość zadawania pytań, a także zwrócenia uwagi i zgłoszenia nurtujących spraw. Informacje te przekazano do odpowiednich wydziałów w kościańskiej komendzie w celu ich realizacji.

Dzięki wspaniałej współpracy samorządowców z Policją   uczestnicy spotkania otrzymali również upominki-podkładki magnetyczne z najważniejszymi numerami telefonów w przypadku zagrożenia i potrzeby pomocy. Z uwagi na ogromne zagrożenie ze strony oszustów podszywających się za inne osoby na podkładce umieszczony został również komunikat ostrzegający przed otwieraniem drzwi nieznajomym.

Mimo nie najlepszej pogody spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Przebieg umilała między innymi Orkiestra OSP w Krzywiniu.

senior_k2senior_k3