Pierwsza pomoc u seniorów - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Pierwsza pomoc u seniorów

seniorzyWczoraj (20.04) w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyło się  spotkanie z seniorami z klubu „Przebiśnieg”. Miało ono inny charakter niż zwykle, gdyż zawitali do nas przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie, którzy zainteresowali „klubowiczów” tematem dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

 

 

Działania kościańskich policjantów w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczne życie seniorów” doprowadziły do nawiązania współpracy z instytucjami z terenu powiatu, które również odpowiedzialne są za poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, a przede wszystkim seniorów. Dzięki temu na wczorajsze spotkanie z seniorami zostali zaproszeni przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie, którzy poruszyli zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

W spotkaniu udział wzięło 49 seniorów. Po wykładzie o omdleniach, postępowaniu przy udarze słonecznym, zawale, zranieniach i innych dolegliwościach przyszedł również czas na zajęcia praktyczne. Druga część spotkania cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nie brakowało chętnych do przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Wszyscy z zaangażowaniem przysłuchiwali się wskazówkom prowadzących. Zapraszamy również inne kluby seniora działające na terenie naszego powiatu do współpracy. 

Kolegom Strażakom dziękujemy za przybycie i pomoc w realizacji spotkania.

seniorzy_1