I etap konkursu Bezpieczny Przedszkolak za nami& - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

I etap konkursu Bezpieczny Przedszkolak za nami&

dsc_2073W piątkowe przedpołudnie odbyły się eliminacje kościańskich przedszkolaków do konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”. W pracach komisji wzięła również udział policjantka z naszej komendy.

Starosta Kościański oraz Dyrektor Przedszkola z Zespołu Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach w dniu 14 maja 2015 roku organizują wspólnie eliminacje powiatowe II edycji konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”. Dlatego w piątkowe przedpołudnie odbyły się I etap pomiędzy przedszkolami z Kościana. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować przedstawienie teatralne z zakresu bezpieczeństwa i zdrowia. Występy „małych artystów” były niesamowite. Oczywiście jest to zasługa ich ciężkiej pracy. Nie możemy również zapomnieć o zaangażowaniu i współpracy opiekunów i rodziców. Dzięki takim działaniom dzieci poprzez zabawę uczą się jak żyć bezpiecznie.

W celu poprawy bezpieczeństwa „najmłodszych” dzieci otrzymały „Dziecięcy Kodeks Drogowy”, którego druk opracowało Stowarzyszenie na rzecz zapobiegania wypadkom drogowym w Kościanie „STOP ŚMIERCI” wraz z funkcjonariuszami z kościańskiej komendy.

Organizatorom gratulujemy pomysłu i dziękujemy za możliwość przyłączenia się do organizacji tego przedsięwzięcia.

  dsc_2073dsc_2094dsc_2096