Pierwszoklasiści z wiedzą i odblaskami - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Pierwszoklasiści z wiedzą i odblaskami

 20150922_113102  W ramach programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” policjanci KPP w Kościanie kontynuują działania z uczniami klas pierwszych.  We wtorek (22.09.2015r.) miały miejsce kolejne spotkania w Szkole Podstawowej w Kiełczewie oraz Zespole Szkół nr 2 w Kościanie. W spotkaniach tych uczestniczył również Starosta Kościański.

Nasza koleżanka przeprowadziła pogadankę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze, a także odpowiednich zachowań podczas zabaw. Dodatkowo przypomniano także zasady postępowania w sytuacji kontaktu z „obcą” osobą, bądź przypadkowo napotkanymi zwierzętami. Dzieci wykazywały swą wiedzę poprzez śpiewanie piosenek i mówienie wierszyków o bezpieczeństwie.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał z rąk Starosty Kościańskiego odblask. Odblaskowe upominki otrzymają wszyscy pierwszoklasiści szkół podstawowych w powiecie kościańskim.

Ponadto we wrześniu policjanci naszej jednostki przeprowadzili już ponad 50 spotkań z grupami przedszkolnymi, uczniami szkół podstawowych oraz młodzieżą gimnazjalną i ponadgimnazjalną z naszego powiatu. Było również spotkanie w terenie z policjantami WRD, w którym każdy biorący udział w spotkaniu 6 - latek pokazał,  jak należy zachować się na przejściu dla pieszych.

{galeria}GALERIE/Spotkanie{/galeria}