"NOC STOP" - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

"NOC STOP"

clip_image0016 października 2014r. ruszyła kolejna edycja programu „NOC STOP” zainicjowana przez Wielkopolską Policję wraz z Towarzystwem Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. Działania te mają na celu ograniczenie przestępczości w obszarze kradzieży pojazdów oraz tzw. przestępczości „okołosamochodowej”.

 

 

 

Działania w ramach programu „NOC STOP” ukierunkowane są przede wszystkim do kierowców, właścicieli pojazdów, którzy deklarują, iż z reguły nie jeżdżą w godzinach nocnych tj. między godzinami 23.00 a 4.00.

Polegają one na bezpłatnym oznakowaniu aut. Każdy kierowca przystępując do programu otrzyma dwie specjalne naklejki, którymi oznakuje swoje auto. Należy je umieścić na tylnej i przedniej szybie wewnątrz samochodu.

Auto poruszające się po zmroku z holograficznym oznaczeniem "NOC STOP" będzie bardziej widoczne. Pozwoli to policjantom pełniącym w nocy służbę szybko zidentyfikować taki pojazd i sprawdzić, czy podróżuje nim właściciel, czy np. złodziej

Osoby zainteresowane przystąpieniem do programu zapraszamy do Komendy Powiatowej Policji w Kościanie oraz na Posterunki Policji w Śmiglu, Krzywiniu i Czempiniu. Naklejki dostępne również są u agentów oferujących ubezpieczenia Warty.