Spotkanie z seniorami - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Spotkanie z seniorami

seniorzy_1Zgodnie z założeniami programu prewencyjnego KWP w Poznaniu pn. “Bezpieczne Zycie Seniorów”  wczoraj (15.09.) odbyło się kolejne spotkanie z członkami Klubu “Przebiśnieg”, który działa na naszym terenie.

 

 

 

Spotkania odbywają się cyklicznie raz w miesiącu. Poruszana jest tematyka wcześniej zaproponowana przez członków klubu. Takim sposobem dowiadujemy się z jakimi problemami borykają się mieszkańcy, a jednocześnie staramy się je rozwiązywać.

W tym spotkaniu udział wzięło ponad 50 osób. Omówiono tematy dotyczące przestrzegania  podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wręczone zostały materiały prewencyjne w postaci “Vademecum rowerzysty”, które mają przybliżyć zasady poruszania się rowerem ulicami miasta Kościana. Najtrudniejsze (zdaniem uczestników) miejsca zostały dodatkowo objaśnione.  

Jako lekturę, a także sygnalizator o zagrożeniach, które mogą nas spotkać w życiu codziennym “nasi seniorzy” otrzymali ulotki prewencyjne “Bezpieczeństwo naszym wspólnym celem”, które zostały opracowane i wydrukowane przy współpracy Wydziału Prewencji KPP w Kościanie ze Strażą Miejską w Kościanie.

Przypomniano również o obowiązkowym noszeniu odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym. Zmiana w tych przepisach nastąpiła 31 sierpnia tego roku. Każdy uczestnik otrzymał opaskę odblaskową, by być lepiej widocznym, zwłaszcza w nadchodzące jesienne dni. Dziękujemy za miłą atmosferę, a także dotychczasową współpracę.

Kluby Seniorów, Koła Gospodyń Wiejskich i inne organizacje działające na terenie powiatu kościańskiego serdecznie zapraszamy do współpracy. Osoby zainteresowane spotkaniami z Policjantami proszone są o kontakt pod numerem telefonu 655116238.

 


seniorzy_2