Inauguracja programu "Bezpiecznie to wiedzieć i znać" - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Inauguracja programu "Bezpiecznie to wiedzieć i znać"

inauguracjaWe wtorek (09.09.) Komendant Powiatowy Policji w Kościanie zainaugurował program prewencyjny” Bezpiecznie to wiedzieć i znać” na terenie powiatu kościańskiego. Do przedsięwzięcia zaproszono wszystkie szkoły podstawowe funkcjonujące na terenie powiatu kościańskiego. Patronem honorowym programu został Starosta Kościański.

 

 

Wczoraj nastąpiło uroczyste podpisanie porozumień ze szkołami, które wyraziły chęć do włączenia w realizację tego programu prewencyjnego.  Patronem programu na terenie naszego powiatu został Starosta Kościański – Andrzej Jęcz, który podczas inauguracji podkreślił, jak ważne jest kształtowanie prawidłowych postaw społecznych u najmłodszych członków naszej społeczności. Starostwo Powiatowe czynnie włączy się w realizację programu w szkołach na terenie powiatu kościańskiego. Porozumienia o współpracy w realizacji programu podpisało 15 dyrektorów szkół podstawowych (zespołów szkół) działających na terenie naszego powiatu.

Program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz do grup przedszkolnych funkcjonujących w szkołach. Jego celem jest kreowanie pozytywnych wartości i kształtowanie postaw prospołecznych wobec innych. Dotyczy to wielu aspektów funkcjonowania: bezpiecznej zabawy, prawidłowego poruszania się po drodze, kontaktów z osobami obcymi. Program jest kontynuacją działań Policji skierowanych do najmłodszych i wpisuje się w obszar "Bezpieczeństwo w szkole" rządowego programu "Razem bezpieczniej".

Mamy nadzieję, że wspólne przedsięwzięcie zaowocuje w przyszłości. 

inauguracja_1inauguracja_2inauguracja_3inauguracja_4