Święto miasta i PaT - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Święto miasta i PaT

pat_2014W miniony weekend odbyły się Dni Kościana. Policjanci z naszej komendy oprócz dbania o bezpieczeństwo osób bawiących się podczas szeregu imprez również włączyli się w obchody. W sobotę na kościańskim rynku policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii przygotowali stoisko prewencyjne skierowane do najmłodszych mieszkańców Kościana. Policjantów wspierał Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji.

 

 

Z okazji obchodów „Dni Kościana” Zespół ds. Nieletnich i Patologii już po raz drugi przygotował stoisko prewencyjne „Policja przyjazna dzieciom”.  Ubiegłoroczne działania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w tym roku również poprzez zabawę postanowiliśmy przybliżyć mieszkańcom, zwłaszcza tym najmłodszym wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także podczas spędzania wolnego czasu na placach zabaw, czy w rejonie akwenów wodnych. Dzieci mogły wziąć udział w zabawie z zakresu bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych. Za poprawne odpowiedzi w quizie uczestnicy otrzymywali odblaski i inne gadżety wpływające na bezpieczeństwo. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się sierż. Pyrek, który czuwał nad bezpieczeństwem odwiedzających nasze stoisko. Każde dziecko mogło się z nim przywitać i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

O godz. 16.00 na scenie na kościańskim rynku młodzież spotkała się żeby uczestniczyć w zrywie wolnych serc. Plakaty na tę część uroczystości przygotowali ochotnicy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie i Nietążkowie oraz kościańskich gimnazjów. Odezwę społeczności Pat odczytała uczennica z klasy policyjnej z Nietążkowa. Cieszymy się bardzo, że młodzież angażuje się w przedsięwzięcia profilaktyczne. Mamy nadzieję, że za kilka lat przybędzie nam świadoma swojej wartości, wolna od uzależnień grupa dorosłych. Szczegóły dotyczące PaT-u można znaleźć na internetowej stronie www.pat.policja.gov.pl

pat_1 pat_2