Najważniejsze bezpieczeństwo najmłodszych - Prewencja informuje - KPP Kościan

Prewencja informuje

Najważniejsze bezpieczeństwo najmłodszych

bezpieczne_przedszkoleKilka przedszkoli z naszego powiatu przystąpiło do projektu „Ogólnopolskiego Tygodnia Bezpiecznego Przedszkola”. W ramach, tego programu maluszki poznawały zasady bezpieczeństwa w życiu codziennym. Z tego też względu w poniedziałek i we wtorek policjantka Zespołu ds. Nieletnich wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzali działania, które miały na celu dokonanie kontroli sposobu przewożenia dzieci do przedszkoli.

 

 

Działania te zostały przeprowadzane na prośby dyrektorów tych placówek. W ramach akcji od rana funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, przede wszystkim tych najmłodszych uczestników. Policjanci sprawdzali czy dzieci są przewożone zgodnie z przepisami w urządzeniach ochronnych (fotelikach) oraz czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Zwracano także uwagę na pieszych, gdzie pośpiech dorosłych powodował przewinienia, a co za tym idzie stwarzał zagrożenie dla dzieci.

Gdy już wszyscy bezpiecznie dotarli na zajęcia policjantka z Zespołu ds. Nieletnich spotkała się z dziećmi i przeprowadzała zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oczywiście w spotkaniach udział wziął również sierż, Pyrek, któremu przedszkolaki śpiewały piosenki o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Poza tym Maluszki z Przedszkola Misia Uszatka w Kościanie wzięły udział w ulicznym happeningu zorganizowanym przez wolontariuszki z ZSP im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, które działają w ramach projektu-„Bezpiecznie po powiecie kościańskim - życie jest tylko jedno”. Dziewczyny starały się pokazać swoim młodszym koleżankom i kolegom jak należy w grupach poruszać się po drodze, a przede wszystkim przechodzić przez jezdnię. Dzieciaki nie pozostały dłużne i również miały przygotowanych kilka „bezpiecznych rad” dla inicjatorek happeningu. Były śpiewy, wierszyki i mnóstwo śmiechu. Ale właśnie o to wszystkim chodziło. Przez zabawę i śmiech dla małych pociech nauka staje się milsza. Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym „STOP ŚMIERCI” przekazał w przedszkolach kamizelki odblaskowe, dzięki którym spacerujące maluchy będą  bardziej widoczne i bezpieczne. 

bezp._przedszk_1 bezp_przedszk.2